Recenzje

Recenzja książki “She Drives Me Crazy” Kelly Quindlen

Recenzja książki “She Drives Me Crazy” Kelly Quindlen

She Drives Me Crazy- Kelly Quindlen

Kolejna opowieść o dwóch zakochanych w sobie dziewczynach, które chcą być zaakceptowane za to, że są takie, jakie są. Nie chcą niczego ukrywać, chcą żyć szczęśliwie w związku, lecz zanim to nastąpi, musi dojść do kilku nieprzyjemnych sytuacji, i nie chodzi tu o hejt ze względu na orientację seksualną, lecz o to, że zanim dziewczyny się w sobie zakochają minie trochę czasu, a w tym czasie będą chciały jak najgorzej utrudnić życie sobie wzajemnie.

A jak powszechnie wiadomo, od nienawiści dzieli jeden tylko krok do miłości.

Scottie myślała, że w jej życiu nie wydarzy się równie gorzka porażka, niż granie przeciwko jej byłej dziewczynie, która również gra w koszykówkę, i akurat Scottie musiała się z nią zmierzyć w turnieju. A jednak. Tego samego dnia Scottie musiała zmierzyć się z drugim wrogiem, którym okazuję się być Irene Abraham- popularnej i pięknej czirliderki, która jednak do najmilszych nie należy.

Scottie niechcący uderzyła w zderzak Irene i ta musiała go odholować do warsztatu samochodowego, a co gorsza nie ma żadnych pieniędzy, aby przeznaczyć je na naprawę. Tak więc Scootie nie mając innego wyboru, a także za namową jej matki, musi od teraz służyć jako taksówkarz dla Irene i codziennie ją wozić do szkoły, do momentu naprawienia Irene samochodu.
Obydwóm dziewczyną się to nie podoba, lecz nie mają innego wyjścia. Dodatkowo po pewnych czasie, wspólnych jazd, okazuję się, że obydwie dziewczyny mogą sobie pomóc. Scottie chce się odegrać na byłej dziewczynie, a dodatkowo ma dość bycia szkolnym pariasem, a Irene zauważa, że z dnia na dzień traci na swojej popularności, i liderki najlepszej czirliderki w szkole.

Dziewczyny zaczynają sobie nawzajem pomagać, lecz żadna z nich nie spodziewała się, że będzie to takie trudne. Dziewczyny zaczynają coraz więcej czasu spędzać ze sobą razem, co sprawia, że dowiadują się o sobie jeszcze więcej. Nikt im jednak nie powiedział, że im bardziej brną w intrygę, i udają przed całą szkołą swój związek, przyniesie im to jeszcze więcej zmartwień, niż szczęścia.

Zapraszamy też na konstancininfo.pl, aby sprawdzić, jakie targi książki i ciekawe biblioteki znajdują się w regionie.