KsiążkiRecenzje

“W sercu wroga. Między jeziorami” Magdalena Wala – recenzja książki

“W sercu wroga. Między jeziorami” Magdalena Wala – recenzja książki

Lata drugiej wojny światowej, nie były łatwe dla nikogo, a zwłaszcza dla Polaków. A co jeśli przed wojną polska kobieta wyszła za mąż za niemieckiego żołnierza, nie wiedząc jeszcze, co ich czeka.

Dlaczego warto przeczytać książkę “W sercu wroga. Między jeziorami”?

Okrucieństwo wojny, morderstwa, gwałty, niewolnictwo, i masowe zagłady, czy w tym wszystkim, można znaleźć człowieka o dobrym sercu, który złapie nas za rękę, i zaprowadził ku lepszej przyszłości? Okazuję się, że tak, nawet podczas takiego okrutnego okresu dla całej ludzkości, znalazła się osoba, o ciepłym i dobrym sercu, która, chce pomóc przynajmniej jednej osobie, aby zmienić jego dotychczasowe okrutne, i niewolnicze życie.

Ameli Heyn do dnia ślubu była córką bogatych mazurskich gospodarzy i jej życie układała się spokojnie, i powoli. Jednak kiedy wyszła za mąż za Niemca, szybko zdała sobie sprawę, że dokonała właśnie najgorszego w skutkach wyboru w swoim życiu. Jej mąż należy do niemieckiej rodziny nazistów. Ameli nie może zrozumieć, dlaczego całe miliony ludzi z jednego kraju, mogą tak ślepo podążać za dyktaturą, wojną, Rzeszą i Hitlerem. Z drugiej strony martwi się o męża, który walczy na froncie, i Amelia codziennie obawia się listu, który oświadczył, by jej, że jej mąż zginął podczas walk.

Do gospodarstwa Heynow, trafia Piotr Liszkiewicz, który został tam wysłany jako robotnik przymusowych. Piotr nienawidzi Nazistów od początku wojny i całym sercem wierzy, że może się na nich zemścić. Amelia dobrze rozumie złość Piotra i chce mu pomóc. Robi wszystko, aby się do niego zbliżyć. Początkowo Piotr odrzuca pomocną dłoń Amelii, ponieważ jest ona żoną nazisty, ale z czasem nienawiść między nimi się zaciera, serce przestaję słuchać rozumu, i między Piotrem a Amelią rodzi się gorący romans, który będzie miał dla nich poważne konsekwencje.

Więcej recenzji najciekawszych i najpopularniejszych tytułów książek i gier komputerowych znajdziesz w serwisie https://www.egracze.pl/.

Magdalena Wal stworzyła powieść historyczno-obyczajową, która została osadzona w czasach, które wymagały dokonywania najtrudniejszych wyborów. A za jedno przewinienie mogło grozić nawet kara śmierci.