Recenzje

Recenzja książki Szymona Jadczaka „Wisła w ogniu”

Recenzja książki Szymona Jadczaka „Wisła w ogniu”

Książka Szymona Jadczaka pt. ” Wisła w ogniu” to reportaż ze śledztwa przeprowadzonego przez byłego reportera stacji TVN. Jest to niezwykły obraz patologii krakowskiego światka kibolskiego. Jadczaka dotarł do wielu świadków, którzy bez skrupułów podzielili się z nim swoją wiedzą na temat tzw. Sharksow, czyli najbardziej zagorzałych kibiców Wisły Kraków.
Reporter odkrywa wszystkie karty, wszystkie ciemne interesy załatwiane pod przykrywką działalności kibicowskiej. Wszelkiego rodzaju układy i kontakty z najważniejszymi osobistościami Krakowa ale i nie tylko. Dociera do wydarzeń o których nikt nie odważył się wcześniej wspomnieć.
Niezwykła odwaga reportera postawiła futbol w zupełnie innym świetle. Można powiedzieć że on jego reportażu a następnie książki rozpoczęła się rewolucja w Wiśle Kraków oraz oczyszczenie jej z przestępców żerujących na ukochanym klubie.
Momentami dramatyczny, momentami aż zabawny. Zabawny z bezsilności i nieudolności polskiego wymiaru sprawiedliwości reportaż. Książka Szymona Jadczaka „Wisła w ogniu” to obowiązkowa lektura każdego kibica piłkarskiego w naszym kraju.